Facebook BulgarianEnglishFrenchGermanGreekRomanian

Доц. Мангъров: НОЩ бе създаден, за да се размие отговорността

Националният оперативен щаб бе създаден, за да се размие отговорността. Това е мнението на инфекционистът доц. Атанас Мангъров.

„Цялата политика на правителството по отношение на тази пандемия и с евентуалното оттегляне на правителството най-вероятно то искаше да освободи място за нови играчи, които да се повяват на този терен, като разформирова щаба“, отговори той на въпрос на "Дебати.бг" защо премиерът в оставка Бойко Борисов така внезапно закри Националния оперативен щаб.

Според инфекциониста предложението на здравния министър в оставка да се направи нов щаб е безсмислено.

„В нашата страна има достатъчно структури, чиято работа се състои да овладяват подобни епидемии, съществува и един план за борба с грипа и други инфекции, създаването на такъв щаб е напълно излишно“, отсече доц. Мангъров.

Според него това са дейности, които трябва да се координират от министъра на здравеопазването и от главния санитарен инспектор.

„Те са достатъчно овластени и именно това са техните функции. Със създаването на една такава структура целта бе да се размие отговорността. Този щаб не носеше никаква отговорност за нищо и през никого“, категоричен е Атанас Мангъров.

Тази информация достига до Вас благодарение на информационна агенция Булпресс!

Новини по региони

Видин Монтана Враца Плевен Ловеч Габрово Велико Търново Търговище Русе Разград Силистра Добрич Шумен Варна Бургас Сливен Ямбол Стара Загора Хасково Кърджали Пловдив Смолян Пазарджик Благоевград Кюстендил Перник София област София

Тази информация достига до Вас благодарение на информационна агенция Булпресс!