Facebook BulgarianEnglishFrenchGermanGreekRomanian

Отстраненият Маринов се завръщал начело на листа на ГЕРБ като експерт

Бившият министър на вътрешните работи Младен Маринов се завръща в политиката. Той ще води листата на ГЕРБ за парламентарните избори в Софийска област.

„В разговор с премиера Борисов той ми каза, че членове на ГЕРБ от цялата страна са предложили моята кандидатура. Обмислих нещата и смятам, че с опита, който имам, това е една възможност да продължа да бъда полезен на системата за сигурност и на колегите“, каза в „Тази сутрин“ по бТВ Младен Маринов.

(На 20 септември 2018 г. е избран за министър на вътрешните работи от 44-то народно събрание. През юли 2020 г. премиерът поиска оставката му заедно с тази на Владислав Горанов, Емил Караниколов и Николина Ангелкова – бел. ред.)

Той заяви, че влиза от гражданската квота като експерт и не може да си се представи в ролята на депутат.

„Не съм член на ГЕРБ и не съм мислел по този въпрос. Мисля да заложа на моята експертиза. Трябва да има и политика, но тя ще е насочена към развиването на системата за сигурност“, каза Маринов.

Той допълни, че ако влезе в правителството, една от задачите му ще бъде обучението на полицейските служители.

Случаят „Росенец“ и подадената оставка

„Създаде се напрежение, приех да поема отговорност ти да подам оставка.

От гледна точка на времето не смятам, че полицията допусна грешка. Те пазиха обществения ред и не допуснаха две силно озлобени една към друга групи да се съберат и да се стигне до физически сблъсък“, каза Младен Маринов.

Имаше ли полицейско насилие на протестите пред МС?

„Не искам да говоря дали се допусна полицейско насилие, а дали полицията допусна да се наруши гражданския мир. Смятам, че колегите си свършиха перфектно работата. Българските полицаи бяха атакувани и унизени. Това беше брутално погазване на държавността“, на мнение е Младен Маринов.

Той призова институциите да се уважават.

Джиповете на МВР – кой е отговорен за обществената поръчка?

Младен Маринов заяви, че сама по себе си поръчката не е порочна. По думите му проблемът в случая е защо е сменена техническата спецификация и поръчката е насочена към друг продукт.

„Обществените поръчки се провеждат по строги правила. Самата ѝ същност се заключава в техническата спецификация, която се изготвя. Доколкото знам, тъй като това не е било предмет на моята работа, техническата спецификация е била направена от хората, които реално ще работят с тези средства и е била направен така, че да се закупят автомобили с висока проходимост. Впоследствие по време на служебния кабинет тази спецификация е променена“, обясни бившият вътрешен министър.

Тази информация достига до Вас благодарение на информационна агенция Булпресс!

Новини по региони

Видин Монтана Враца Плевен Ловеч Габрово Велико Търново Търговище Русе Разград Силистра Добрич Шумен Варна Бургас Сливен Ямбол Стара Загора Хасково Кърджали Пловдив Смолян Пазарджик Благоевград Кюстендил Перник София област София

Тази информация достига до Вас благодарение на информационна агенция Булпресс!