Facebook BulgarianEnglishFrenchGermanGreekRomanian

Калоян Паргов: Годината ще мине под знака на борбата със статуквото

Тази година ще мине под знака на борбата за статукво и промяна, битката на изборите ще е за протестния вот. Това каза Калоян Паргов – председател на Градската организация на БСП в София и на групата на социалистите в СОС в предаването „Европа сутрин“ по телевизия „Европа“. На въпрос очаква се лидерски сблъсък в 25 МИР в София между Корнелия Нинова и Бойко Борисов, Паргов заяви, че това зависи от партиите. По думите му БСП не е излизала от кондиция.

„В Градската организация на партията кондицията е на ниво. Във вторник може би ще е ясно кои ще са водачите на листи“, заяви той. „На първо място поставям София, Градската организация и задачите ѝ. В една кампания мога да играя всякакви роли“, поясни Паргов и допълни, че негова цел никога не е била да бъде народен представител, като уточни, че е отказвал два пъти, както да бъде и евродепутат.

Относно това дали БСП ще победи на изборите в София, Парков коментира: „София има три МИР-а, има своите специфики. Когато партията е в кондиция, е печелила избори. Давам примера с 2016 г. София дава принос в общия резултат на БСП“.

По думите му на фона неясната на избирателната активност са спекулации коментарите колко гласа са необходими, за да си първа политическа сила. „Поставената конгресна цел е спечелване на парламентарните избори. Следим социолозите, без значение кой ги е поръчал“, поясни той. „Разликата между ГЕРБ и БСП е в статистическата грешка, никой да може да предвиди как ще завърши това състезание“, добави Калоян Паргов. Той обясни, че структурите в София работят, но това няма да е достатъчно, защото, когато тръгваш на битка, трябва да събереш цялата армия.

„Няма организация, която да е успешна при наличие на вътрешни различия и противоречия“, поясни той.

„Критична е масата на хората, които искат промяна. Те едва ли припознават някого в момента. Битката ще е за протестния вот. Ще го решават в последния момент. БСП е единствената на това поле. Има две страни в тези избори – статукво и промяна. Сегашните управляващи са от страната на статуквото. Другите са от страната на промяната, там БСП е единствената и безапелационно най-голямата, която стои най-стабилно. Като предпочитание избирателите преценяват за кого ще им отиде гласът, да не е на вятъра“, каза още той.

„Римляните не са знаели какво е загуба, защото не са я имали в речника. Да мислим за промяната в България. Тази година ще мине под знака на битката между статукво и промяна. Промяната чука на вратата. Трябва да осмислим, че повече така не можем да управляваме. Рано е да се каже с кого би управлявала БСП, не се знае кой ще влезе“, допълни Паргов.

Тази информация достига до Вас благодарение на информационна агенция Булпресс!

Новини по региони

Видин Монтана Враца Плевен Ловеч Габрово Велико Търново Търговище Русе Разград Силистра Добрич Шумен Варна Бургас Сливен Ямбол Стара Загора Хасково Кърджали Пловдив Смолян Пазарджик Благоевград Кюстендил Перник София област София

Тази информация достига до Вас благодарение на информационна агенция Булпресс!